מקלחון לאמבטיה

 

המקלחונים מהווים את הפתרון היעיל ביותר עבור רחצה בימינו, כאשר הם מחליפים את האמבטיות המסורתיות ומעניקים יתרונות נהדרים כמו חיסכון במקום, נוחות, הפרדת חללים ועוד.  אבל כשמגיעה השאלה – איך בוחרים מקלחון לאמבטיה, מתחילות כל הבעיות וצצים כל השיקולים. איך יודעים באיזה מקלחון לאמבטיה לבחור? ננסה לסייע לכם בשורות הבאות.

מקלחון לאמבטיה – מה זה אומר בעצם

מקלחון לאמבטיה הוא דרך להתקלח בעמידה, תוך חסכון משמעותי במקום, אמצעים של אנרגיה ומים. הוא פתרון אלגנטי למי שאין הרבה מקום בחדר, והוא שקוף ויפה, כך שגם הבטיחות, גם החיסכון וגם העיצוב עושים את הטוב ביותר בעבור חדר האמבטיה שלכם. בעצם יש שני מקלחונים סטנדרטיים: אחד פינתי ואחד חזיתי, שיש ביניהם הבדלים ברמת העיצוב והאדריכלות, אבל לא האיכות ולא הבטיחות. בעצם מדובר על מוצר שהוא מופת של שימוש נכון בחלל קטן.

מקלחון לאמבטיה – מה האפשרויות שעומדות בפניכם

יש לכם שתי אפשרויות סטנדרטיות, קרי גודל של 80 סמ"ר על 2.10, האחת היא מקלחון חזיתי והשנייה מקלחון פינתי. יש להם מאפיינים שונים שמתאימים לחללים שונים, אבל לא מהותיים ברמה שלאחד יש איכויות שלשני אין. בדרך כלל מקלחון חזיתי הוא גדול יותר, והוא מוכנס לנישה מוכנה או לשני קירות שיש ביניהם רווח מובנה. הוא עושה שימוש ביותר זכוכית מאשר הפינתי, ולכן הוא מתאים למקומות קצת יותר גדולים, שכן הוא נמצא ממש במרכז ובולט מאד מבחינת הגודל. לעומתו, מקלחון פינתי עושה שימוש רק ב-2 קירות זכוכית, והוא הרבה יותר צנוע וקטן בגודלו. לכן, אתם צריכים לעשות חושבים: רוצים גדול או קטן? רוצים הרבה זכוכית או לא? ועוד. השיקולים פה הם של אסתטיקה וגם של שימוש במקום ובחלל. בכל מקרה, מקלחון תופס הרבה פחות מקום מאשר אמבטיה.

ישנה תמיד גם האפשרות לבקש משהו לא סטנדרטי שייוצר במיוחד בעבורכם

מקלחון לאמבטיה כאמור מגיע בממוצע 80-90 סמ"ר גודל, עם גובה של 2-2.30 מטרים. אפשר לבקש משהו קטן יותר, גדול יותר, עם צורות מיוחדות, עיצובים מעניינים מחומרים יוקרתיים ומיוחדים ועוד. כל זה כמובן יעלה לכם יותר כסף, אבל אם הוא בנמצא, זה יסייע לכם מאד לבחור את העיצוב המתאים ביותר בגודל, בצורה ובחומר שמתאים לכם. בהנחה ואתם מבקשים מבעל מקצוע שיעשה בעבורכם מקלחונים לאמבטיה, יש לקחת בחשבון מספר דברים:

  1. האם אתם ממשיכים את הריצוף שיש לכם בחדר האמבטיה גם בתוך המקלחון? האם אתם מתקין אגנית? יש לזה משמעויות עיצוביות, בטיחותיות וכלכליות.
  2. האם אתם רוצים דלת כנף, שתופסת מקום רב אבל קל לנקות אותה, או דלת הזזה שחסכונית במקום אבל מייצרת הרבה עבודת ניקיון?
  3. אם אתם מתכננים שיפוץ מאסיבי או שינויים משמעותיים בחדר האמבטיה, מעבר למקלחון, חשוב שתביאו בעל מקצוע אחראי, מקצועי, אמין ומיומן שיבדוק את השטח. חשוב אם כבר "הופכים" את כל החדר, לעשות זאת בפעם אחת, לגמור זאת בצורה בטוחה וזולה, ולא לגרור את זה.
  4. חשוב לעשות את העבודה בצורה בטיחותית וחוקית, וזה לא משנה אם קניתם מוצר ישראלי סטנדרטי, ייבאתם מסין מוצר סטנדרטי או ביקשתם מבעל מקצוע ישראלי שיעשה בעבורכם את העבודה במיוחד. חשוב שהכול יהיה כתוב, שתהיה אחריות לעבודה, ושהיא תעשה על פי תקן 1009 של מכון התקנים הישראלי. הבטיחות, בסוף, היא מעל לכול. מדובר על דבר שמשתמשים בו כל אנשי הבית כמה פעמים ביום.

לקראת התקשרות עם בעל מקצוע, אל תתביישו לבקש המלצות ותיק עבודות!

השארת תגובה